PROČ REPROMEDALab?
Sledujeme nové vědecké poznatky z oboru a jako jedni z prvních je zavádíme do praxe.
PREKONCEPČNÍ TESTOVÁNÍ
Prekoncepční testování se využívá ještě před početím. Umožňuje analýzu genetické kompatibility páru a pomáhá přizpůsobit léčbu pacientům na míru.
PANDA INFERTILITY
Tento panel byl vyvinut přímo na klinice Repromeda, na míru šitý pacientům, kteří k nám přicházejí s poruchami plodnosti, ale je možné ho doporučit i těm, kteří se snaží o dítě spontánně. Testování zcela nahradilo v minulosti používané metody v prekoncepční genetické diagnostice.
PANDA CARRIER
Tento genetický test je určen pro odhalení skrytých mutací genů u páru. Cílem vyšetření je snížení rizika narození postiženého potomka závažným monogenním onemocněním. V současné době testujeme geny pro 110 klinicky nejvýznamnějších recesivních monogenních onemocnění.
PANDA EXOM
PANDA Exom je genetický test, který detekuje mutace ve všech známých genech způsobujících monogenní onemocnění (klinický exom). Je to vyšetření největšího rozsahu, které lze v rámci testování skrytých (recesivních) mutací páru nabídnout.
KARYOTYP
Normální lidský karyotyp má 46 chromozomů. Lidské chromozomy se od sebe ale liší. Máme 22 chromozomů – tzv. autozomů. Jeden je z páru od otce, druhý od matky. Také máme 2 chromozomy pohlavní – tzv. gonozomy, které určují pohlaví daného jedince ( XX žena, XY muž).
PREIMPLANTAČNÍ GENETICKÉ TESTOVÁNÍ
Preimplantační genetické testování umožňuje diagnostiku a výběr vhodného embrya ještě před jeho transferem do dělohy.
PGT-M: PREIMPLANTAČNÍ GENETICKÉ TESTOVÁNÍ MONOGENNÍCH ONEMOCNĚNÍ
V současné době využíváme metodu Karyomapping a metodu OneGene. Vyšetření je tak vhodné jak pro všechny monogenní choroby, tak i pro dědičná nádorová onemocnění.
PGT-A: PREIMPLANTAČNÍ GENETICKÉ TESTOVÁNÍ ANEUPLOIDIÍ
Preimplantační testovaní aneuploidií se provádí v průběhu IVF léčby. Zvyšuje úspěšnost léčby tím, že umožňuje vybrat to nejperspektivnější embryo.
PGT-SR: PREIMPLANTAČNÍ GENETICKÉ TESTOVÁNÍ STRUKTURNÍCH CHROMOZOMOVÝCH VAD
PGT strukturních chromozomových vad je vhodné pro páry, kde je u jednoho či obou partnerů prokázáno nosičství balancované translokace, či jiné strukturní přestavby chromozomů.
Pipetovací stanice Sciclone G3 NGS
K přípravě sekvenačních knihoven při prekoncepční diagnostice a PGT-A využíváme moderní automatickou pipetovací stanici Sciclone G3 NGS, která proces přípravy vzorků nejen výrazně zrychluje a zjednodušuje, ale také nám pomáhá docílit maximální přesnosti a spolehlivosti celého procesu.
NEINVAZIVNÍ CHROMOZOMOVÝ SCREENING - EMBRYOSCREEN
Naše genetická laboratoř je prvním a zatím jediným pracovištěm v České republice, která metodu EmbryoScreen provádí.
EmbryoScreen
EmbryoScreen seřadí embrya podle jejich kvality a rizika změny chromozomů (aneuploidie). Pro zavedení do dělohy je pak možné vybrat embryo s největším potenciálem. To zvýší šance na uhnízdění embrya a otěhotnění už při prvním transferu.
Pro koho je metoda vhodná?
Pro páry, které nemají indikaci k PGT, ale chtějí zvýšit své šance na otěhotnění už při prvním transferu.
Jaký je rozdíl mezi PGT a EmbryoScreenem?
Při EmbryoScreenu není nutné provádět biopsii embrya, tak jako tomu je při PGT. Místo toho v laboratoři analyzujeme pouze DNA, které se samovolně uvolní při kultivaci embryí. EmbryoScreen však nenahrazuje provedení PGT. Pokud máte indikaci k PGT, je vždy lepší využít toto testování.
PROČ REPROMEDALab?
Jsme současně IVF centrum a ambulance lékařské genetiky. Díky tomu známe dobře potřeby našich zákazníků.