top of page

PROČ REPROMEDALab?

Sledujeme nové vědecké poznatky z oboru a jako jedni z prvních je zavádíme do praxe.

PREKONCEPČNÍ TESTOVÁNÍ

Prekoncepční testování se využívá ještě před početím. Umožňuje analýzu genetické kompatibility páru a pomáhá přizpůsobit léčbu pacientům na míru.

panda

PANDA INFERTILITY

Tento panel byl vyvinut přímo na klinice Repromeda, na míru šitý pacientům, kteří k nám přicházejí s poruchami plodnosti, ale je možné ho doporučit i těm, kteří se snaží o dítě spontánně. Testování zcela nahradilo v minulosti používané metody v prekoncepční genetické diagnostice.

panda carrier.jpg
panda infertility.jpg

PANDA CARRIER

Tento genetický test je určen pro odhalení skrytých mutací genů u páru. Cílem vyšetření je snížení rizika narození postiženého potomka závažným monogenním onemocněním. V současné době testujeme geny pro 110 klinicky nejvýznamnějších recesivních monogenních onemocnění.

PANDA EXOM

PANDA Exom je genetický test, který detekuje mutace ve všech známých genech způsobujících monogenní onemocnění (klinický exom). Je to vyšetření největšího rozsahu, které lze v rámci testování skrytých (recesivních) mutací páru nabídnout.

vyšetření panda exom
vyšetření karyotypu v repromedalab

KARYOTYP

Normální lidský karyotyp má 46 chromozomů. Lidské chromozomy se od sebe ale liší. Máme 22 chromozomů – tzv. autozomů. Jeden je z páru od otce, druhý od matky. Také máme 2 chromozomy pohlavní – tzv. gonozomy, které určují pohlaví daného jedince ( XX žena, XY muž).

karyotyp

PREIMPLANTAČNÍ GENETICKÉ TESTOVÁNÍ

Preimplantační genetické testování umožňuje diagnostiku a výběr vhodného embrya ještě před jeho transferem do dělohy.

pgt-m v repromedalab

PGT-M: PREIMPLANTAČNÍ GENETICKÉ TESTOVÁNÍ MONOGENNÍCH ONEMOCNĚNÍ

V současné době využíváme metodu Karyomapping a metodu OneGene. Vyšetření je tak vhodné jak pro všechny monogenní choroby, tak i pro dědičná nádorová onemocnění.

PGT-A: PREIMPLANTAČNÍ GENETICKÉ TESTOVÁNÍ ANEUPLOIDIÍ

Preimplantační testovaní aneuploidií se provádí v průběhu IVF léčby. Zvyšuje úspěšnost léčby tím, že umožňuje vybrat to nejperspektivnější embryo.

vyšetření pgt-a v repromedalab
vyšetření pgt-sr v repromedalab

PGT-SR: PREIMPLANTAČNÍ GENETICKÉ TESTOVÁNÍ STRUKTURNÍCH CHROMOZOMOVÝCH VAD

PGT strukturních chromozomových vad je vhodné pro páry, kde je u jednoho či obou partnerů prokázáno nosičství balancované translokace, či jiné strukturní přestavby chromozomů.

Pipetovací stanice Sciclone G3 NGS

K přípravě sekvenačních knihoven při prekoncepční diagnostice a PGT-A využíváme moderní automatickou pipetovací stanici Sciclone G3 NGS, která proces přípravy vzorků nejen výrazně zrychluje a zjednodušuje, ale také nám pomáhá docílit maximální přesnosti a spolehlivosti celého procesu.

NEINVAZIVNÍ CHROMOZOMOVÝ SCREENING - EMBRYOSCREEN

Naše genetická laboratoř je prvním a zatím jediným pracovištěm v České republice, která metodu EmbryoScreen provádí.

embryoscreen
genetika_4_edited.jpg
ikony-do-emailu.png

EmbryoScreen

EmbryoScreen seřadí embrya podle jejich kvality a rizika změny chromozomů (aneuploidie). Pro zavedení do dělohy je pak možné vybrat embryo s největším potenciálem. To zvýší šance na uhnízdění embrya a otěhotnění už při prvním transferu.

Pro koho je metoda vhodná?

Pro páry, které nemají indikaci k PGT, ale chtějí zvýšit své šance na otěhotnění už při prvním transferu.

Jaký je rozdíl mezi PGT a EmbryoScreenem?

Při EmbryoScreenu není nutné provádět biopsii embrya, tak jako tomu je při PGT. Místo toho v laboratoři analyzujeme pouze DNA, které se samovolně uvolní při kultivaci embryí. EmbryoScreen však nenahrazuje provedení PGT. Pokud máte indikaci k PGT, je vždy lepší využít toto testování.

PROČ REPROMEDALab?

 

Jsme současně IVF centrum a ambulance lékařské genetiky. Díky tomu známe dobře potřeby našich zákazníků.

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

Náš přístup a služby jsme nastavili tak, abychom precizně, a přitom citlivě doplnili genetická vyšetření řady dalších pracovišť. S těmi pak pracujeme individuálně, ale vždy bez kompromisu v kvalitě.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ PRO ODBORNÍKY

Děkujeme za odeslání!

Kotva 1
bottom of page