Naše studie o segmentálních aneuploidiích


Moderní metody sekvenování nám umožnily přesněji detekovat chromozomový mozaicismus a také segmentální aneuploidie u embryí. Několik laboratoří, včetně naší, se v posledních letech intenzivně zabývalo chromozomovým mozaicismem a jeho vlivem na úspěšnost implantace embryí. Na druhou stranu, velmi málo skupin se změřilo na segmentální aneuploidie.


V naší nedávno publikované studii jsme sledovali shodu nálezu v biopsiích trofektodermu a zbylých částí embrya. Jak se překvapivě ukázalo, segmentální aneuploidie jsou zhruba v polovině případů mitotického původu a nejsou přítomny ve zbytku embrya. Jiným zajímavým zjištěním je skutečnost, že v případě nálezu segmentální aneuploidie u embrya je možné toto embryo rebioptovat a na základě negativního výsledku analýzy druhé biopsie trofektodermu toto embryo transferovat.


Rebiopsie embryí sebou přináší určitá rizika, ovšem v důsledku může tento přístup pomoci získat embryo vhodné k transferu u pacientů, kteří nemají žádné jiné vhodné euploidní embryo.


PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

LABORATOŘ LÉKAŘSKÉ A REPRODUKČNÍ GENETIKY

Studentská 812/6, 625 00, Brno, Česká republika

KONTAKT pro odborníky

Ing. Tomáš Kocur, MBA

obchodní ředitel

tkocur@repromeda.cz
+420 774 973 680

​​

Ing. Ulyana Kapiton

koordinátorka PGT

ukapiton@repromeda.cz

+420 702 242 666

Sledujte nás i na instagramu

Instagram_ikonka.png

KONTAKT pro klienty

Recepce Repromeda

+420 511 158 222

Pondělí - pátek

od 7:00 do 18:00

©2020 by REPROMEDALab. Proudly created by MV